پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۷۶۴۱۸
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
با افزایش ریسک‌های خاورمیانه، قیمت نفت در لندن، به بالاترین نرخ ۳ ساله خود صعود کرد و از ۷۹ دلار عبور کرد.
به گزارش بورس نیوز، با افزایش ریسک‌های خاورمیانه به دنبال نا آرامی‌های غزه و احتمال بازگشت تحریم‌های ایران، قیمت نفت در لندن، به بالاترین نرخ ۳ ساله خود صعود کرد و از ۷۹ دلار عبور کرد.

قیمت نفت برنت ۱.۱ درصد رشد کرد؛ ضمن اینکه وزیران خارجه انگلستان، فرانسه و آلمان با همتای ایرانی خود، جواد ظریف، دیدار می‌کنند تا در مورد حفظ توافقی که به ایران اجازه دهد صادرات نفت خود را پس از خروج آمریکا از برجام، ادامه دهد، مذاکره کنند.

در ساعت ۱۵:۲۷ به وقت تهران، قیمت نفت برنت برای تحویل در ماه جولای، ۹۹ سنت یا ۱.۳ درصد، افزایش یافت و در بورس لندن، به بشکه‌ای ۷۹.۲۲ دلار رسید. فاصله قیمت بنچ‌مارک بین‌المللی نفت، با دابلیوتی‌ای جولای، به ۷.۵۲ دلار در هر بشکه رسید که بیشترین فاصله ان از سال ۲۰۱۵ تا کنون است.

قیمت نفت تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، برای تحویل در ماه جولای، در بورس نیویورک، با ۵۹ سنت افزایش به ۷۱.۵۵ دلار در هر بشکه رسید. کل حجم معامله شده امروز، ۱۷ درصد از میانگین ۱۰۰ روزه بالاتر بود.

شاخص نفت شانگهای، برای تحویل در ماه سپتامبر، ۱.۶ درصد جهش کرد و در بورس بین‌المللی انرژی شانگهای، به ۴۷۲.۸ یوآن به ازای هر بشکه رسید.

بزرگترین تولییدکننده نفت اوپک، عربستان سعودی، در ماه گذشته تولید خود را به کمترین میزان آن از آغاز توافق کاهش تولید اوپک در 2017، تا کنون، رساند.

بر اساس گزارش مهر، داده‌های ارائه شده توسط عربستان نشان می‌دهد، در صورتی که این کشور تصمیم بگیرد، افت صادرات نفت ایران را جبران کند، می‌تواند تولید نفت خود را روزانه 190 هزار بشکه افزایش دهد و درعین‌حال سطح تولید خود را پایین‌تر از محدوده توافق شده نگاه دارد.