کد خبر: ۱۷۷۲۹۲
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
رئیس کل سازمان خصوصی سازی از واگذاری سهام و اموال و دارایی دولت متعلق به ۶۳۱ بنگاه تا پایان سال جاری خبر داد.
به گزارش بورس نیوز، میرعلی‌اشرف عبداله پوری حسینی با بیان این مطلب که عملاً واگذاری ها از اواخر آبان ماه سال گذشته شروع شد گفت: سهام و اموال و دارایی دولت متعلق به 631 بنگاه امسال در صف واگذاری به بخش خصوصی و تعیین تکلیف قرار دارند.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اذعان به این امر که نظارت بر واگذاری ها بر عهده سازمان خصوصی سازی است افزود: هر شرکتی که در بورس پذیرفته شده باشد، مزایده آن در بورس انجام می شود و اگر پذیرفته نشده باشد؛ روند مزایده آن در خارج از بورس انجام می شود.

وی تصریح کرد: اختیار نام شرکتی که در لیست واگذاری قرار می گیرد، در دست وزارت اقتصاد و دارایی است. ضمن این که در برخی مواقع هم برای تسهیل در امر واگذاری، تفویض اختیار هم صورت می گیرد.

پوری حسینی با بیان این که باید بپذیریم که ارزش بازدهی، مبنای قیمت شرکت ها در واگذاری ها باشد، تاکید کرد: اگر ارزش بازدهی مبنای قیمتی باشد، در روند واگذاری، استقبال خوبی از این بنگاه ها می شود.

ارزش واگذاری چقدر است؟

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اظهار این نکته که ارزش واگذاری برخی شرکت ها نزدیک صفر است گفت: در این مواقع در روند قیمت گذاری به مشکل بر می خوریم.

انتقاد به اظهارات نسجیده برخی مسئولان

پوری حسینی در بخش دیگری از صحبت هایش به برخی موانع در روند واگذاری ها اشاره کرد و افزود: در همه کشورها این موانع وجود دارد اما در کشور ما به دلیل برخی سازوکارهای خاص و اظهارات نسجیده برخی مسئولان که سر رشته خاصی در این زمینه ندارند، روند خصوصی سازی با مشکل مواجه شده است.