پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۷۹۸۵۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۱
اطلاع از قیمت و وضع قطعات یدکی خودروهای مدیران‌خودرو آزاد است؛
تغییر روال استفاده از منابع ارزی شاید لازم بود اما شکل جدید و اجرای آن قطعا با مشکلاتی روبرو شد که نهایتا منجر به ایجاد التهاب چند برابری در بازار خودرو و قطعات یدکی شد.

به گزارش بورس نیوز، شاید تصمیم گیرندگان حوزه صنعت خودرو گمان نمی‌کردند با تغییر روال یک فرآیند چند ساله، التهاب و نابسمانی جدیدی را به بازار خودرویی و فعالیت های وابسته تحمیل کنند.

شرکت مدیران با هدف تثبیت قدرت و افزایش سهم نفوذ خود در بازار، سرمایه گذاری عظیمی در تامین قطعات یدکی و خدمات پس از فروش انجام داده است.
در حال حاضر ورود خودرو های وارداتی
CBU به کشور متوقف شده است و به موازات آن واردات قطعات یدکی و قطعات مورد نیاز برای خودروسازان مونتاژ کار به سختی صورت می‌گیرد.
در وهله اول نتیجه این تصمیم گیری و تغییر فرآیند هم‌‌اکنون در بازار قطعات یدکی قابل مشاهده است.

بسیاری از قطعات یدکی ضروری خودروهای خارجی در بازار نایاب شده است و چنانچه قطعه‌ای هم پیدا شود به لطف دلالان به قیمت های چند برابر معمول به مشتری فروخته می‌شود.

در این میان شرکت ها و نمایندگان رسمی برندهای خارجی که از فعالیت باز ایستاده اند نیز خود سردرگم در این وضع هستند و گاهی اوقات پاسخ‌های مشخصی را به مشتریان ارائه نمی‌دهند!

اما وضع شرکت های خودروسازی و مونتاژی به مراتب بهتر است و در عین حال، فرصت خوبی برای این شرکت ها، خصوصا شرکت‌های چینی حاضر در ایران مهیا شده است.

برخی از این شرکت ها با هدف تثبیت قدرت و افزایش سهم نفوذ خود در بازار، سرمایه گذاری عظیمی را در زمینه تامین قطعات یدکی و خدمات پس از فروش انجام داده‌اند و در عین حال فرصت خوبی برای پاسخ به تقاضای بازار و افزایش میزان اعتماد سازی با مشتریان را دارند.

این شرکت‌ها بواسطه برنامه ریزی و توجه به بحث رضایت مندی مشتریان، تامین قطعات را جزء اولویت های خود قرار داده و سعی در پیدا کردن راه حل های لازم برای این مشکل کرده‌اند.

شرکت مدیران خودرو یکی از فعال‌ترین خودروسازان بخش خصوصی حال حاضر کشور است که در همین شرایط جاری توانست با پیگیری های لازم بر قسمتی از این مشکل فائق آمده و وضع قطعات یدکی مورد نیاز مشتریان خود را همانند روال سابق مدیریت کند.

بنا بر اطلاعات اظهار شده از برخی مسئولان مدیران خودرو، این شرکت با بهره مندی از برنامه‌ریزی مدون و پیگیری های لازم در هر دو حوزه تامین قطعات لازم برای خطوط تولید و همچنین تامین قطعات یدکی برای تمامی مدل خودروهای مدیران خودرو صورت گرفته است.

این اقدامات در نهایت به مشتریان محصولات هر دو برند MVM و CHERY این امنیت خاطر را می‌دهد تا هیچ نگرانی بابت تامین قطعات مورد نیاز نداشته باشند و از طرفی با تامین مواد اولیه مورد نیاز خطوط کارخانه، هیچ خللی در برنامه تولید و تحویل خودرو های مشتریان آتی نخواهد بود.

می‌توان با کمی توجه و نگاه به کارنامه عملکرد این خودروسازی خصوصی متوجه رشد و قابلیت های فنی این مجموعه بزرگ شد. فعالیت خودروسازی 15 ساله در شرایط مختلف ایران، و افزایش سطح کیفی محصولات در کنار تعدد مدل‌های مختلف و همچنین بکار گیری آخرین پیشرفت های تکنولوژی روز دنیا در محصولات با برنامه ریزی های تامین و لجستیکی در این مجموعه عجین شده است تا موفقیت محصولات این شرکت را تضمین و نوید بخش آینده روشن تری در صنعت خودرو ایران باشد.

در حال حاضر مشتریان محصولات این شرکت می توانند به مراجعه به وبسایت رسمی مدیران خودرو به آدرسwww.mvmco.irاز آخرین وضع قطعات یدکی و قیمت های آن مطلع شوند.