پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۳۰۱۵
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
تازه‌ترین آمارهای رسمی نشان می‌دهد؛
تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد که حجم مبادلات در بازار بورس طلا و کالای دوبی طی سال ۲۰۱۸ میلادی با رشد فزاینده ای روبرو شده است.
به گزارش بورس نیوز، آمارهای رسمی حاکی است میزان مبادلات در بورس کالا و طلای دوبی از ابتدای سال ۲۰۱۸ میلادی تاکنون به بیش از ۱۸.۸ میلیون معامله رسیده است که نسبت به سال قبل ۳۵ درصد رشد داشته است.

بر اساس این گزارش پیش بینی می شود حجم مبادلات در بازار کالا و طلای دوبی تا پایان امسال به بیش از ۱۹.۶۷ میلیون معامله برسد. این آمارها نشان می دهد به طور متوسط هر روز بیش از ۸۷۲۳۵ معامله در بازار بورس کالا و طلای دوبی انجام شده است.

این گزارش افزود، حجم مبادلات صورت گرفته بر روی طلا و مصنوعات طلا در این مدت بیش از ۴۸ درصد رشد داشته است. بورس طلا و کالای دوبی طی سال های گذشته نیز با رشد چشمگیر مبادلات روبرو شده است ولی ظاهرا امسال قصد دارد همه رکوردهای قبلی را بشکند.

به نظر می رسد تشدید تنش های ژئوپلیتیک در عرصه بین المللی می تواند تقاضا برای فلزات گرانبها به خصوص طلا را افزایش دهد. عملکرد ضعیف بازار بورس کالا و طلای هند نیز تاثیر مثبتی بر بازار دوبی داشته است. حجم مبادلات مصنوعات طلا در بازار دوبی به تنهایی به بیش از ۲.۲ میلیون معامله به ارزش بیش از ۱۳ میلیارد دلار رسیده است.