پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۳۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد
کلیت بازار در بازه زمانی یک ساله دارای ریسک کمتری بوده و ترس چندانی ندارد اما اغلب نوسان‌گیران چشم به سودگیری کوتاه مدت دارند.
حسین مرادی مدیر امور معاملات کارگزاری مبین سرمایه در خصوص قرمزپوشی بازار در ساعات ابتدایی روز به خبرنگار بورس‌نیوز اظهارکرد: روند نزولی بازار در ابتدای هفته ناشی از مشکلات کلان اقتصادی و سیاسی نبوده بلکه تاکنون اتفاق اصلاح بازار به‌صورت کامل اجرایی نشده است.

وی با اشاره به اینکه سهام‌داران باید هوشمندانه عمل کنند، گفت: کلیت بازار در بازه زمانی یک ساله دارای ریسک کمتری بوده و ترس چندانی ندارد اما اغلب نوسان‌گیران که از بازارهای فرعی آمده‌ و ماندگاری چندانی در بورس ندارند چشم به سودگیری کوتاه مدت دارند.

کارشناس بازارسرمایه افزود: قیمت سهام‌های فعلی در سطح مناسبی بوده اما در کوتاه مدت، نیاز به اصلاح وجود دارد.

مرادی درخصوص عرضه نفت در بورس و فروش آن توسط بخش‌خصوصی نیز گفت: نفت شرایط خاص حمل‌ونقل و فروش خود را داشته بنابراین اگر امکان صادرات و مشتری آن وجود داشته باشد گام موثری در برهه اعمال تحریم‌ها خواهد بود.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر نباید فراموش کرد که در شرایط فعلی دولت برای فروش نفت تا روشن نشدن سازوکار اتحادیه اروپا، ارزی از درآمدهای نفتی بدست نمی‌آورد اما راهکار بورس‌انرژی و فروش نفت توسط خصوصی‌ها می‌تواند داستان‌هایی از قبیل فروش نفت در برابر کالایی دیگر را منتفی کند.