پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۴۱۴۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با بورس نیوز؛
در بازارهای باثبات روی تأمین نقدینگی صنعت خودرو از بازار می‌توان حساب باز کرد اما در بازار ما به دلیل ناپایداری، سرمایه‌ها شناور هستند و جذب صنعت خودرو نمی‌شوند.

به گزارش بورس‌نیوز، عبدالله بابایی کارشناس صنعت و بازار خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن تائید نقش بورس در تأمین سرمایه تولید گفت: همیشه بورس می‌تواند برای صنایع به‌خصوص خودرو مفید باشد اما متأسفانه پول بورسی به‌صورت مستقیم وارد صنعت خودرو نمی‌شود؟ و دلیل آن نبود ثبات در بازار است.

وی ادامه داد: در بازارهای باثبات روی تأمین نقدینگی صنعت خودرو از بازار می‌توان حساب باز کرد اما در بازار ما به دلیل ناپایداری، سرمایه‌ها شناور هستند و جذب صنعت خودرو نمی‌شوند.

این کارشناس بازار خودرو تأکید کرد: در دو ماه گذشته شاخص‌های بورس رشد خوبی کرده بود اما در روزهای اخیر به‌یک‌باره تمام رکوردهای ریزش شاخص در بورس جابه‌جا شد و این همان ناپایداری است که بنده عرض می‌کنم جلوی جذب سرمایه را می‌گیرد.

وی افزود: در حال حاضر بورس کمکی به صنعت خودرو نمی‌تواند بکند اما درصورتی‌که ثبات به بازار برگردد، شاخص‌ها مثبت شده و صنایع و تولید از این ثبات بهره‌مند خواهند شد.