پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۲۶۳۳
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
تجربه سهامداران نسبت به برگزاری مجامع پس از عرضه‌های اولیه در سال‌جاری مناسب نبود زیرا سهامداران برای دریافت سود اندک به بانک‌ها مراجعه نمی‌کنند و این نقدینگی در حساب شرکت‌ها باقی خواهد می‌ماند.
علیرضا تاج‌بر عضو هیات مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگو با خبرنگار بورس‌نیوز با ارزیابی چرایی ایجاد ذهنیت منفی نسبت به عرضه‌های اولیه قبل از برگزاری مجامع و بلوکه شدن سرمایه‌های مردم، اظهارکرد: تصمیم‌گیر اصلی عرضه‌اولیه و مجامع طبیعتا بورس است و باید چرایی آن از سوی مسئولین پاسخ داده شود اما ظاهر قضیه اصلا خوشایند سهامداران نیست.

وی ادامه داد: باید تحلیل مسئولین را نسبت به عرضه‌های اولیه هنگام برگزاری‌های مجامع جویا شد زیرا تجربه بازار مخصوص بر نماد «دکپسول» چندان مناسب نبود و هنگامی که سود تقسیم شد، طبیعتا بسیاری از سهامداران برای دریافت سود خود به بانک‌ها مراجعه نمی‌کنند و این نقدینگی در حساب شرکت باقی خواهد ماند.

مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین در پاسخ به اینکه ثبت‌نام در سجام و ثبت شماره حساب برای چنین مواقعی است، افزود: با تکمیل پروژه‌ شرکت سپرده‌گذاری، شماره حساب منحصربه‌فردی برای سهامداران ثبت و دیگر نیازی به پیگیری و شماره‌حساب یا فکس کردن دیگر نیست.

تاج‌بر تاکید کرد: اگر این سامانه سجام به ناشرین متصل شود و منبع دریافت شماره حساب در سامانه سجام تعیین شود؛ حتی هزار تومان را هم می‌توانند به حساب سهامدار واریز کنند؛ هدف این پروژه واریز منابع به سهامداران بوده و امیدواریم زودتر این اتفاق رخ دهد
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
0
0
خوب چه زماني حساب اعلام شده سهاماران در سجام جهتواريز سودهاي واريز نشده فعال ميشه
یک دلسوز
|
ROMANIA
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
0
0
آیا بهتر نیست بعد از مجمع عرضه بشه که هم سهامداران بدونن چه سهمی رو با چه قیمتی می خرند . در دکپسول شاهد ابطال معاملات به نفع سهامداران خرد بودیم که ناشی از اطلاعات فاش نشده قبل از مجمع و پیش بینی های های نه چندان درست از قیمت واقعی سهم بودیم که باید فکری به حال آن شود.