خبرخوان
تغییر ذائقه سرمایه گذاران جدید ترینهای بورس
بورس در یک قدمی قله تاریخی جدید ترینهای بورس
تغییر ذائقه سرمایه گذاران جدید ترینهای بورس
پیست رالی قیمتی جدید ترینهای بورس
تله ای برای غیر حرفه ای ها جدید ترینهای بورس
باز ی با سهام کوچک جدید ترینهای بورس
سرمایه کمتر ؛ نوسان بیشتر جدید ترینهای بورس
پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۴۸۰۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس:
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت خرید تضمینی گندم و اعلام قیمت جدید به مزارن یکهزار 600تومان برای هر کیلوگرم قابل قبول نیست.

به گزارش بورس‌نیوز، احمدعلی کیخا در خصوص افزایش قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان توسط دولت، اظهار کرد: دولت در راستای افزایش قیمت خرید تضمینی گندم با اصلاح قیمت اعلام شده اقدامات و عقب نشینی داشته است.

میزان افزایش قیمت گندم قابل قبول نیست

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت خرید تضمینی گندم و اعلام قیمت جدید به مزارن یکهزار 600تومان برای هر کیلوگرم قابل قبول نیست، گفت: براساس اقدامات و محاسبات کارشناسی صورت گرفته توسط نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس حداقل قیمت این محصول باید بین 2 هزار تا 2 هزار و 200تومان توسط دولت تعیین شود.

طرح سوال از رئیس‌جمهور و استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در پی عدم افزایش قیمت گندم

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در خانه ملت در خصوص اینکه با استیضاح وزیر جهاد کشاورزی قیمت‌ خرید تضمینی گندم افزایش پیدا می‌کند، اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به عدم افزایش قیمت خرید تضمینی گندم به میزان واقعی موضوع استیضاح وزیر جهاد کشاورزی و سوال از رئیس‌جمهور مطرح است.

نباید هزینه شرایط اقتصادی کشور بر دوش کشاورزان باشد

این نماینده مردم در خانه ملت در پایان، خاطرنشان کرد: اگر قرار است کمکی به اقتصاد کشور در شرایط بحرانی موجود صورت بگیرد نباید صرفا هزینه آن بردوش تولیدکنندگان محصولات کشاورزی باشد.

گفتنی است دولت قیمت خرید تضمینی گندم را با دوماه تاخیر نسبت به مهلت قانونی یک هزار و 470تومان تعیین کرد که با توجه به فشارهای وارده از سوی کشاورزان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، قیمت خرید تضمینی این محصول به میزان 130تومان در هر کیلوگرم افزایش پیدا کرد اما راضی‌کننده نبود.

همچنین نمایندگان در مجلس شورایی اسلامی با امضاء بیانیه‌ای قیمت تعیین شده را اجحاف در حق کشاورزان دانسته و باتوجه به قیمت ارز و ابزارهای کشاورزی خواستار تجدیدنظر در قیمت‌گذاری‌ها و محاسبه قیمت‌های به صورت واقعی شدند.