پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۴۹۷۶
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: کار بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون اقتصادی در مراحل پایانی است و بزودی گزارش نهایی کمیسیون در این رابطه برای ارائه به صحن علنی مجلس آماده می‌شود.

به گزارش بورس‌نیوز، محمدرضا پورابراهیمی داورانی درباره طرح اصلاح قانون بانک مرکزی اظهار کرد:اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ماه‌های اخیر موضوع اصلاح قانون بانک مرکزی را با حضور کارشناسان در دستور کار قرار دادند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گزارش نهایی کمیسیون اقتصادی درباره اصلاح قانون بانک مرکزی آماده شده است و در هفته جاری به صحن علنی مجلس ارائه می‌شود.

پورابراهیمی در ادامه افزود:اصلاح قانون بانک مرکزی به تحول در ساختار بانک مرکزی منتهی می‌شود چرا که در افزایش اختیارات و استقلال بانک مرکزی و به روز رسانی استانداردهای بانکی نقش مهمی دارد.

وی ادامه داد:کار بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون اقتصادی در مراحل پایانی است و بزودی گزارش نهایی کمیسیون در این رابطه برای ارائه به صحن علنی مجلس آماده می‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سیاست‌های بانک مرکزی در مدیریت بازار ارز تاثیرگذار بروده است و پیش‌بینی می‌شود روند کاهشی نرخ دلار ادامه یابد.