خبرخوان
پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۶۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
پیشرفت مذاکرات صلح تجاری میان چین و آمریکا که در سومین روز به سر می‌برد توانست بازار را نسبت به روزهای بهتر در اقتصاد دنیا امیدوار کند.

به گزارش بورس نیوز، پیشرفت مذاکرات صلح تجاری میان چین و آمریکا که در سومین روز به سر می‌برد توانست بازار را نسبت به روزهای بهتر در اقتصاد دنیا امیدوار کند.

به این ترتیب، شاخص‌های چین و هنگ‌کنگ در مقایسه با دیگر متغیرهای بازارهای آسیایی، پیشرو در مسیر افزایشی بودند. این روند رو به رشد نشان‌دهنده این است بازارهایی که بیشتر درگیر مذاکرات هستند کمی زودتر از دیگر بازارها در جریان اخبار مثبت قرار گرفتند.

این در حالی است که، شاخص‌های آتی بازار آمریکا در حالی به مسیر افزایش ادامه دادند که هنوز هیچ روزنه امیدی مبنی بر توافق حزب جمهوریخواه و دموکرات بر سر بودجه وجود ندارد و به نظر نمی‌رسد هیچ یک از طرفین حاضر باشند از خواسته‌های خود کوتاه بیایند .

اما همچنان مذاکرات صلح میان چین و آمریکا خبر مهم‌تری برای بازارها و اقتصاد جهان محسوب می‌شود . تلاش و تمایل ترامپ برای برقراری صلح این بار از دفعات قبل بیشتر است. تلاشی که رئیس جمهور آمریکا برای نجات بازارها و اقتصاد شکننده آمریکا صورت می‌دهد . بر اساس اخبار منتشر شده این مذاکرات امروز در سطح وزرا ادامه‌دار خواهد بود.

اما اتفاقاتی که در هفته جاری ممکن است تاثیرات بالقوه ای را در بازارهای جهانی داشته باشد از این قبیل است:

- سفر رهبر کره شمالی به چین در رأس کمیته ای از مشاوران برای شرکت در نشست مشترک با ترامپ در هفته جاری.

- پایان نشست فدرال رزرو آمریکا در روز چهارشنبه و سخنرانی جرومی پاول در باشگاه اقتصادی در واشنگتن در روز پنجشنبه.

- امروز مجلس بریتانیا دوباره پرونده برگزیت را برای نظرسنجی باز می‌کند.

اما در بازارهای سهام، در آخرین ساعات معاملاتی شاخص آسیا پاسفیک با رشد ۱.۴ درصدی روبه‌رو شد و شاخص تاپیکس ژاپن ۱.۲ درصد رشد کرد .

اس‌اندپی استرالیا یک درصد افزایش داشت و کاسپی کره جنوبی با روند رو به رشد ۱.۷ درصدی معاملات را دامه داد .

در بورس هنگ کنگ شاخص اصلی این کشور رشد ۲.۴ درصدی را از آن خود کرد .

شاخص شانگهای چین با رشد ۱.۶ درصدی روبه‌رو شد در حالی که شاخص آتی اس‌اندپی با افزایش ۰.۵ درصدی معاملات را ادامه داد .