پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۶۵۳۳
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:شرایط اقتصادی کنونی کشور برای حذف 4 صفر مناسب نیست، اما این اقدام در مجموع می‌تواند بار روانی تورم را کاهش داده و به ساده‌سازی اعداد کمک کند.

به گزارش بورس نیوز، احمد انارکی محمدی با اشاره به مصوبه هیات وزیران و ارسال لایحه بانک مرکزی به هیات دولت برای حذف 4 صفر از پول ملی، گفت: شرایط اقتصادی کنونی کشور برای حذف 4 صفر مناسب نیست، اما این اقدام در مجموع می‌تواند بار روانی تورم را کاهش داده و به ساده‌سازی اعداد کمک کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حذف 4 صفر از پول ملی هزینه‌های زیادی دارد، افزود: دولت در حال حاضر حذف 4 صفر را با‌هایلایت کردن و کمرنگ کردن در پول‌های جدید عملیاتی کرده است که به این طریق عملا 4 صفر از چرخه محاسبات خارج می شود.

وی ادامه داد: حذف 4 صفر از پول ملی به صورت مرحله ای رخ می دهد و‌هایلایت شدن 4 صفر در چک پول‌های جدید در واقع نخستین مرحله از حذف 4 صفر است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در خانه ملت، با بیان اینکه حذف 4 صفر از پول ملی عملیات حسابداری را تسهیل می کند، تاکید کرد: نباید یکباره دفاتر حسابداری تغییر یابد چراکه هزینه‌های آن سرسام‌آور شده و فشار زیادی بر اقتصادی کشور تحمیل می کند.

وی با تاکید بر اینکه حذف 4 صفر از پول ملی محاسبات مالی و اقتصادی را تسهیل می کند و تاثیر خاصی در نرخ تورم ندارد، افزود: تغییر پول ملی و حذف صفر در کاهش هزینه‌های چاپ اسکناس و تولید سکه موثر است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید از تجربه کشورهای مختلف دنیا در حذف صفر از پول ملی استفاده کرد و سپس تصمیم نهایی و صحیح را اتخاذ کرد.