خبرخوان
سیاستگذاران جدید ترینهای بورس
رشد کمی یا کیفی؟ جدید ترینهای بورس
عبور از ریسک های سیاسی؟ جدید ترینهای بورس
موتورهای پیشران بازار جدید ترینهای بورس
موتورهای پیشران بازار جدید ترینهای بورس
جاذبه و دافعه حفظ قله بورس جدید ترینهای بورس
لیر در کف 6 ماهه جدید ترینهای بورس
رشد کمی یا کیفی؟ جدید ترینهای بورس
عبور از ریسک های سیاسی؟ جدید ترینهای بورس
جاذبه و دافعه حفظ قله بورس جدید ترینهای بورس
پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۸۱۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ایجاد اشتغال از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر در قانون برنامه پنجم و ششم توسعه کشور آمده، همچنین کاهش وابستگی به انرژی فسیلی در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ذکر شده و به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسیده است.

به گزارش بورس نیوز، حمیدرضا فولادگر درخصوص اینکه انرژی‌های تجدیدپذیر و پنل‌های خورشیدی چقدر می‌توانند در ایجاد مشاغل خرد تاثیرگذار باشند، گفت: ایجاد اشتغال از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر در قانون برنامه پنجم و ششم توسعه کشور آمده، همچنین کاهش وابستگی به انرژی فسیلی در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ذکر شده و به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسیده است.

نماینده مردم اصفهان در خانه ملت با بیان اینکه انرژی‌های تجدیدپذیر علاوه بر ایجاد اشتغال، برای محیط زیست آلودگی به همراه ندارند، افزود: خوشبختانه یک معاونت برای گسترش انرژی‌های تجدیدپذیر در وزارت نیرو تشکیل شده و سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر(سانا) نیز فعالیت‌های خوبی در این زمینه دارد.

فولادگر ادامه داد: «کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل ۴۴قانون اساسی» نیز جلسات متعددی دراین خصوص با وزیر نیرو گذاشته و افراد فعال در این حوزه را همچون اتحادیه‌ها، تولیدکننده‌ها، نیروگاه‌های مقیاس کوچک، نیروگاه‌های بزرگ و سی.اچ. پی‌ها دعوت کرد تا موضوع کاهش مصرف برق و ایجاد اشتغال از این طریق پیگیری شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه نیروهای خورشید و بادی علاوه‌بر تامین برق‌ مصرفی در ابعاد پایین که باری از دوش دولت در تامین برق برمی‌دارد، اشتغال و درآمدزایی نیز به همراه دارند، اضافه کرد: می‌توان از تجربه و دانش کشورهای موفق در این کار نیز استفاده کرد.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی با یادآوری اینکه چند نیروگاه بادی می‌تواند برق یک منطقه یا دهکده را تامین کند، اظهارکرد: اگر دولت تسهیلات لازم را از صندوق توسعه ملی و تسهیلات ارزی را به این مهم اختصاص دهد، انرژی‌های تجدیدپذیر به سرعت رونق خواهند گرفت و در ادامه در مصرف برق صرفه‌جویی و اشتغال‌زایی خواهد شد و ضررهای انرژی‌های فسیلی نیز دور زده می‌شوند.