خبرخوان
پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۸۱۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
در شرایط اقتصادی فعلی اتفاق می افتد؛
یکی از مشکلات و دغدغه‌های صنعت هوایی کشور در شرایط کنونی تامین قطعات است، با توجه به تحریم‌ها، تجهیزات هواپیما از راه‌های غیر رسمی تامین می‌شود، از این رو ایجاد کانال‌های مالی از جمله کانال مالی ویژه حمل‌ونقل هوایی می‌تواند به بهبود تبادل اقتصادی جهت خرید و تامین تجهیزات و قطعات هواپیما به صورت رسمی بیانجامد.

تامین قطعات یکی از مشکلات صنعت هوایی

به گزارش بورس نیوز، شادمهر کاظم‌زاده با اشاره به برنامه ریزی‌های صورت گرفته برای ایجاد کانال مالی ویژه حمل‌ونقل هوایی میان ایران و اروپا، گفت: قطعاً در شرایط کنونی باید از هر روشی برای دور زدن تحریم‌ها و کمک به اقتصاد کشور استفاده کنیم.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره‌شهر در خانه ملت ادامه داد: یکی از مشکلات و دغدغه‌های صنعت هوایی کشور در شرایط کنونی تامین قطعات است، با توجه به تحریم‌ها، تجهیزات هواپیما از راه‌های غیر رسمی تامین می‌شود، از این رو ایجاد کانال‌های مالی از جمله کانال مالی ویژه حمل‌ونقل هوایی می‌تواند به بهبود تبادل اقتصادی جهت خرید و تامین تجهیزات و قطعات هواپیما به صورت رسمی بیانجامد.

وی تصریح کرد: امروز تحریم‌ها ضربه زیادی به بخش هواپیمایی کشور وارد کرده و آنها با مشکلات بسیاری رو به رو هستند، حال ایجاد کانال مالی میان ایران و کشورهای اروپایی از جمله انگلیس، فرانسه و آلمان می‌تواند موجب توسعه اقتصادی کشور شود.

کاظم‌زاده ادامه داد: قطعاً در شرایط جنگ اقتصادی باید از تمام راهکارها جهت مقابله با دشمنان استفاده کرد، ایجاد کانال مالی ویژه حمل‌ونقل هوایی می‌تواند به تحقق این مسئله بیانجامد.

وی تصریح کرد: امروز ایرلاین‌ها با کمبود شدید هواپیما مواجه هستند و این مسئله فعالیت شرکت‌های هواپیمایی را با خطر مواجه کرده به طوری که در شرایط کنونی برخی از فرودگاه‌ها فعال بوده اما هیچ هواپیمایی در آن تردد نمی‌کند.