پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۰۲۳۷
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
مدیریت شوک های اقتصادی در سال گذشته؛
شک های اقتصادی در سال گذشته تا حدودی مدیریت شد اما؛ در ادامه نیاز به باور کردن به توان داخلی داریم تا بتوانیم مشکلات را پشت سر گذاشته و اقتصاد ایران را از سایر شوک های به وجود آمده نجات دهیم.

علی دیواندری رئیس پژوهشکده پولی و بانکی ایران در گفتگو با خبرنگر بورس نیوز در مورد وضعیت بانک ها در سال 98 گفت: بازار پول و بازار سرمایه از ارکان مهم اقتصاد کشور و در خدمت بخش واقعی اقتصاد هستند. طبیعتا با توجه به مشکلات و محدودیت هایی که در دو دهه گذشته پیش روی ما بوده است اقتصاد ایران یک خودباوری داخلی نیاز داشت.

وی ادامه داد: بی شک باید نهادهای داخلی به ویژه بازار پول و بازار سرمایه احساس مسئولیت بیشتری در این موضوع کنند. به اعتقاد من سال 98، ادامه سال 97 خواهد بود و شوکی که ایران در زمینه کاهش قیمت نفت تجربه کرد در سال جاری نیز ادامه خواهد د اشت.

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی تاکید کرد: شوک دیگری که در سال گذشته اثرات خودش را بر اقتصاد گذاشت ناشی از خروج آمریکا از برجام و بدعهدی این کشور بود.

دیواندری خاطرنشان کرد: خوشبختانه کشور توانست این شوک های اقتصادی را تاحدود زیادی مدیریت کند. ما باید در مسیر خودباوری در سال جاری از ظرفیت های خودمان بهتر استفاده و از امکانات بین المللی که باتوجه به شرایط سخت فعلی باقیمانده نیز بهره ببریم.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
0
0
تاحجم مبنا برداشته نشود بورس کامل رشد نمی کند