پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۲۵۵۸
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
رئیس مجتمع پتروشیمی پارس گفت: افزایش تولید تنها منحصر به واحد استایرن مونومر نیست بلکه رکورد تولید در پتروشیمی ‌‏پارس و در همه محصولات در دو ماه ابتدای سال جاری نسبت به دوره‌های گذشته شکسته شده است.

به گزارش بورس نیوز، سیدحمید زارع درباره ثبت رکورد جدید در واحد استایرن منومر مجتمع پتروشیمی پارس اظهار کرد: تولید در این واحد پس از انجام تعمیرات از ابتدای دی ماه سال گذشته تا ۱۹ خرداد ماه سال جاری بیش از ۱۷۰ روز بی‌وقفه با ‏ظرفیت ۱۰۱ تا ۱۰۶ درصد ادامه دارد.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم این تداوم تولید به همین میزان و بدون وقفه ادامه‌دار باشد.

رئیس مجتمع پتروشیمی پارس ادامه داد: افزایش تولید تنها منحصر به واحد استایرن مونومر نیست بلکه رکورد تولید در پتروشیمی ‌‏پارس و در همه محصولات در دو ماه ابتدای سال جاری نسبت به دوره‌های گذشته شکسته شده است.

زارع تاکید کرد: تولید مجتمع پتروشیمی پارس در واحد استحصال اتان، اتیل بنزن و استایرن منومر در ماه‌های فروردین و ‏اردیبهشت‌ماه سال جاری در مجموع ۷۶۹ هزار و ‌‏۶۱۹ تن بوده و تولید محصولات مختلف، نسبت به برنامه تولید ۱۱۸.۹ درصد و ‏نسبت به طراحی ۱۰۷ درصد محقق شده که در طول کارکرد مجتمع بی‌‏نظیر است.‏

وی خاطرنشان کرد: رکوردشکنی پتروشیمی پارس در تولید منجر به رکوردشکنی در فروش نیز شده است. به این معنا که فروش محصولات ‏مجتمع شامل استایرن مونومر، LPG ‌‏ و اتان در اردیبهشت ۹۸ حداکثر میزان فروش در تمامی سال‌های اخیر بوده است.‏

این مقام مسئول در پتروشیمی پارس تصریح کرد: با وجود آنکه این مجتمع از ۱۵ آبان ۹۷ در لیست تحریم دولت آمریکا قرار گرفت، اما در حال حاضر شاهد بیشترین ‏تولید، فروش داخلی و صادرات در مجتمع پتروشیمی پارس هستیم که در اریبهشت ماه سال جاری محقق شده است.

وی بیان کرد: از ابتدای سال 98 تا پایان اردیبهشت ماه بیش از ۳۹۲ هزار تن از محصولات پتروشیمی ‏پارس به روانه بازار داخل و ۲۵۹ ‏هزار و ۲۵۶ تن نیز صادر شده است. اظهار کرد: این آمار و رکوردشکنی ‏نشان می‌دهد ‏تحریم‌ها به معنای واقعی کلمه و با استناد به آمار دقیق، تأثیری در صادرات این بخش نداشته ‏است.‏

رئیس مجتمع پتروشیمی پارس تاکید کرد: نکته مهم اینجاست که روند مثبت تولید و فروش در پتروشیمی پارس متوقف نشده و در ‏خردادماه وضع فروش ‏به‌گونه‌ای است که امروز حداقل موجودی را در مخازن ذخیره داریم.