پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۲۶۹۴
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
سرپرست شرکت کارت اعتباری ایران کیش گفت: باتوجه به نصب و راه اندازی 225دستگاه صندوق فروشگاهی در سال گذشته مبلغ کل تراکنش‌های این شرکت نیز رشد 48 درصدی را تجربه کرد.

رشد 48 درصدی مبلغ کل تراکنش‌های رکیش در سال 1397، افزایش سرمایه در آینده ای نه چندان دور

به گزارش بورس نیوز، پیمان منعم طبری سرپرست شرکت کارت اعتباری ایران کیش در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که با حضور 89.31 درصدی سهامداران برگزار شد، گفت: در حال حاضر صنعت پرداخت الکترونیک در ایران بعنوان یکی از صنایع پیشرو در کشور با فاصله ای اندک از تغییرات جهانی آن در حال رشد است.

وی ادامه داد: اکنون شرکت کارت اعتباری ایران کیش با دارا بودن سهم مناسبی از تعداد تراکنش پایانه‌های فروش، رتبه 5 را از میان شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت در این زمینه به خود اختصاص داده است.

طبری افزود: تا پایان اسفندماه این شرکت با دارابودن 15.76 درصد از سهم پایانه‌های فروش منصوبه، رتبه 1 را از میان 12 شرکت ارائه‌دهنده خدمات پرداخت در زمینه تعداد پایانه‌های منصوبه به خود اختصاص داده است.

سرپرست شرکت کارت اعتباری ایران کیش خاطرنشان کرد: تا پایان سال مالی 1397 این شرکت با دارا بودن 14.69 درصد سهم از مبلغ تراکنش پایانه‌های فروش صنعت، رتبه 2 را در زمینه مبلغ تراکنش پایانه‌های فروش از میان 12 شرکت ارائه‌دهنده خدمات پرداخت دارا است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد کل تراکنش‌های شرکت در سال گذشته نسبت به سال 1396 رشد 34 درصدی را تجربه کرده همچنین متوسط سرانه تعداد کل تراکنش‌های پایانه‌های فروش شرکت نیز در اسفندماه سال 1397 نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد رشد یافته است. طبری با اشاره به رشد 48 درصدی مبلغ کل تراکنش‌های این شرکت در سال 1397 نیز تصریح کرد: در سال گذشته 225 دستگاه صندوق فروشگاهی نصب و راه اندازی شد .

سرپرست شرکت کارت اعتباری ایران کیش درخصوص برنامه‌های این شرکت در سال جاری نیز تصریح کرد: بهینه سازی نرم افزارهای دستگاه‌های کارتخوان، تمرکز بر ابزار پذیرش درگاه‌های اینترنتی و موبایلی، ارائه پروژه‌های ارزش افزوده برروی کلیه درگاه‌های پرداخت همچنین ورود به فروشگاه‌های زنجیره ای و صندوق‌های فروشگاهی بعنوان برخی از برنامه‌های این شرکت در سال 1398 محسوب می‌شوند.

گفتنی است؛ در ادامه این مجمع گزارش عملکرد هیات مدیره و حسابرس قرائت شد که مشروح آن را در ذیل می‌خوانید:

پیام هیات مدیره

هم‌اکنون صنعت پرداخت الکترونیک در ایران بعنوان یکی از صنایع پیشرو در کشور با فاصله‌ای اندک از تغییرات جهانی آن در حال رشد است. امروزه درکشور شاهد ظهور فین تک‌ها و استارتاپ‌هایی هستیم که علاوه بر استفاده از راهکارها و تکنولوژی‌های روز دنیا به دلیل چابکی به سرعت در حال شکل‌گیری و رشد هستند و فضای حاکم بر صنعت را تحت تاثیر خود قرار داده‌اند از سویی دیکر شرکت‌های پرداخت در رقابت تنگاتنگی با یکدیگر به دنبال کسب بیشتری از سهم بازار هستند که این امر فعالیت شرکت‌های صنعت پرداخت را بیش از پیش مشکل کرده است.

درفضایی به شدت رقابتی، اخذ تصمیمات استراتژیک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به گونه‌‌ای که می‌تواند فضای تهدید را به فرصت تبدیل کرده و موفقیت‌هایی را برای شرکت‌هایی که به درستی از آن بهره گیری می‌کنند به ارمغان آورد. شرکت در سال 1397 توانست با اتخاذ تصمیمات مناسب که حاصل تخصص و تجربه مدیران ارشد و کارکنان شرکت بوده اهداف درنظر گرفته شده در سند راهبرد خود را محقق و علاوه بر حفظ سهم بازار، آن را بهبود بخشد. در سال مذکور به موازات تحقق اهداف عملکردی، شرکت نایل به کسب موفقیت‌های زیادی در حوزه تحقیق و توسعه شد که حاصل آن معرفی محصولات و خدمات جدید و بهبود و توسعه محصولات و خدمات درحال ارائه بود.

به طور قطع فراهم کردن فضای مناسب برای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری مدیران ارشد حاصل حمایت و پشتیبانی سهامداران محترم و عملیاتی کردن این تصمیمات حاصل تلاش و پشتکار کلیه کارکنان بود که جز با استعانت از خدواند منان میسر نمی‌شد. امید است سال پیش رو شاهد ادامه روند موفقیت‌های شرکت و درخشش نام آن در صنعت باشیم.

تاریخچه و معرفی شرکت کارت اعتباری ایران کیش

شرکت کارت اعتباری ایران کیش در فروردین ماه سال1382 با ماموریت «صدور و ارايه خدمات کارت اعتباری» آغاز به فعالیت کرد و با مجوز شماره 1592 مورخ 82/01/23 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت‌های صنعتی و معنوی منطقه آزاد کیش به ثبت رسید.

شركت كارت اعتباري ایران کیش با درک ضرورت توسعه ارايه خدمات پرداخت الکترونیک و نقش آن در توسعه پایدار و همه جانبه کشور، همکاری خویش را از فروردین ماه 1382 با ماموریت صدور و ارائه خدمات کارت اعتباری به بانک‌های ایران آغازکرد. شرکت از سال 1384 مسئولیت ایجاد و پشتیبانی شبکه پایانه‌های فروش و سایر ابزارهای پرداخت و پذیرش بانک‌ها و صدور انواع کارت‌های اعتباری را با هدف گسترش فعالیت‌های خود را در زمینه ارائه خدمات پرداخت الکترونیک به نظام بانکی، صنعت بیمه و بازارهای مالی بر عهده گرفت.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در شهریور ماه 1385 با تایید صلاحیت‌ها و فعالیت‌های شرکت مجوز ارائه خدمات پرداخت الکترونیک (PSP) را به شرکت اعطا کرد.

شرکت ایران کیش با چشم‌انداز توسعه ابزارهاي پرداخت و پذيرش تبدیل شدن به یکی از مطرح‌ترین شرکت‌های PSP جهان و بزرگترین شرکت PSP خاورمیانه، ماموریت خویش را بر توسعه کمی و کیفی شبکه پذیرندگان کارت و ایجاد بسترها و زیرساخت‌های ارتباطی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بنا كرده است.

لازم به ذکر است؛ در سال مالی 97 به استناد مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت در مورخ 21/12/97 و مجوز شماره 974/500347-102 مورخ 29/11/97 سازمان بورس اوراق بهادار مقرر شد سرمایه این شرکت از محل مطالبات حال شده و آورده‌های نقدی و از طریق صدور سهام جدید از مبلغ 2000 میلیاردریال منقسم به 2600 میلیون سهم 1000 ریالی افزایش یابد. درتاریخ تهیه این صورت‌های مالی فرآیند مرحله اول پذیره نویسی از تاریخ 17/1/98 آغاز و درتاریخ 14/3/98 به پایان خواهد رسید و باتوجه به عدم ثبت افزایش سرمایه شرکت تا تاریخ برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به دارندگان حق تقدم سود تعلق نخواهد گرفت.

موضوع فعالیت شرکت

موضوع فعالیت طبق ماده 2 اساسنامه، ایجاد و اداره شبکه‌های گسترده رایانه ای، ارائه خدمات پرداخت مربوط با استفاده از انواع سیستم‌ها و مکانیزم‌های مرتبط از جمله خرید و فروش و اجاره و پشتیبانی دستگاه‌های خودپرداز و پایانه فروش و ارائه خدمات پول‌گذاری و پول رسانی به بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری منطبق بر مقررات ناظر بر ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت اعلام شده توسط بانک مرکزی به موجب مجوز فعالیت شماره 13437 مورخ 12/8/82 صادره توسط سازمان منطقه آزاد کیش است.

فعالیت‌های محوری شرکت

رشد 48 درصدی مبلغ کل تراکنش‌های رکیش در سال 1397، افزایش سرمایه در آینده ای نه چندان دور

چشم‌انداز شرکت کارت اعتباری ایران کیش

مابرآنیم تا با ارائه راه حل‌های مبتنی بر پرداخت الکترونیک، به اتکای گنجینه ارزشی دانش کارکنان خود، ضمن برخورداری از سود منطقی، ارتقای سطح تکنولوژی داخلی، رعایت کامل قوانین و مقررات و بهداشت محیط کار و حفظ مسئولیت‌های اجتماعی در جهت کسب رضایت مشتری، ارائه خدمات کنیم.

ماموریت شرکت

مابعنوان شرکتی سرآمد و مقتدر و با جایگاهی ممتاز با وسیع‌ترین شبکه ابزارهای پرداخت، ارائه بهترین محصولات و سریع ترین خدمات با ستادی متخصص و بکارگیری کارکنان بهره‌ور و وفادار در ایران و جهان خواهیم درخشید.

ارزش‌های بنیادین شرکت

ü همکاری و همدلی

ü نوآوری و خلاقیت

ü توسعه پایدار

ü کیفیت

ü تعهد

سرمایه و ترکیب سهامداران
رشد 48 درصدی مبلغ کل تراکنش‌های رکیش در سال 1397، افزایش سرمایه در آینده ای نه چندان دور

درصد مالکیت سهامداران


رشد 48 درصدی مبلغ کل تراکنش‌های رکیش در سال 1397، افزایش سرمایه در آینده ای نه چندان دور

عملکرد شرکت در صنعت

اطلاعات مربوط به عملکرد شرکت براساس آخرین گزارش عملکرد شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات پرداخت که توسط شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت( شاپرک) تا پایان اسفندماه سال 1397 منتشر شده، است.

سهم تعداد تراکنش‌های پایانه فروش

تا پایان سال مالی 97 این شرکت با دارا بودن 10.06 درصد سهم از تعداد تراکنش پایانه‌های فروش صنعت رتبه 5 را از میان 12 شرکت ارائه‌دهنده خدمات پرداخت در زمینه تعداد تراکنش پایانه‌های فروش داراست.رشد 48 درصدی مبلغ کل تراکنش‌های رکیش در سال 1397، افزایش سرمایه در آینده ای نه چندان دور

رشد 48 درصدی مبلغ کل تراکنش‌های رکیش در سال 1397، افزایش سرمایه در آینده ای نه چندان دور

سهم تعداد پایانه‌های فروش

تا پایاین اسفندماه 1397 شرکت با دارا بودن 76/15 درصد از سهم پایانه‌های منصوبه صنعت رتبه 1 را از میان 12 شرکت ارائه خدمات پرداخت در تعداد پایانه‌های منصوبه داراست.رشد 48 درصدی مبلغ کل تراکنش‌های رکیش در سال 1397، افزایش سرمایه در آینده ای نه چندان دور

رشد 48 درصدی مبلغ کل تراکنش‌های رکیش در سال 1397، افزایش سرمایه در آینده ای نه چندان دور

سهم مبلغ تراکنش پایانه‌های فروش

تا پایان سال 1397 شرکت با دارا بودن 69/14 درصد سهم از مبلغ تراکنش پایانه‌های صنعت، رتبه 2 را از میان 12 شرکت ارائه‌دهنده خدمات پرداخت در مبلغ تراکنش پایانه‌های فروش به خود اختصاص داده است.
رشد 48 درصدی مبلغ کل تراکنش‌های رکیش در سال 1397، افزایش سرمایه در آینده ای نه چندان دور
رشد 48 درصدی مبلغ کل تراکنش‌های رکیش در سال 1397، افزایش سرمایه در آینده ای نه چندان دور

تعداد تراکنش درگاه‌های اینترنتی

رشد 48 درصدی مبلغ کل تراکنش‌های رکیش در سال 1397، افزایش سرمایه در آینده ای نه چندان دور

محصولات و خدمات شرکت

از سال 93 شرکت کارت اعتباری ایران کیش اقدام به توسعه سبد محصولات و خدمات خود کرده و در این راستا با تکیه بر دانش و تلاش بی وقفه همکاران این شرکت موفق به تولید محصولات و ارائه خدمات جدید شده است.

ارائه خدمات پرداخت موبایلی / سامانه پات

باتوجه به اهمیت حوزه ارائه خدمات موبایلی در کشور و توسعه و همهگ یر شدن استفاده از موبایل در سطح جامعه، سامانه هوشمند شرکت با نام تجاری «پات» طراحی، پیاده سازی و به بازار ارائه شد که این نرم‌افزار دارای امکانات ذیل است:

رشد 48 درصدی مبلغ کل تراکنش‌های رکیش در سال 1397، افزایش سرمایه در آینده ای نه چندان دور
رشد 48 درصدی مبلغ کل تراکنش‌های رکیش در سال 97/ افزایش سرمایه در آینده ای نه چندان دور

رشد 48 درصدی مبلغ کل تراکنش‌های رکیش در سال 97/ افزایش سرمایه در آینده ای نه چندان دور

در پایان مجمع براساس این گزارش، مقررشد سود نقدی ۱۶۵ریالی به ازای هر سهم تعلق گیرد.