پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۳۴۷۷
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
وزیر اقتصاد گفت: حرکت به سمت گمرک مدرن و هوشمند، اجرای گمرک همراه و طرح استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه ایکس‌ری از دیگر برنامه‌های وزارت اقتصاد در حوزه گمرک است.

به گزارش بورس نیوز، فرهاد دژپسند درباره ضرورت تغییرات زیرساختی در گمرک اظهار کرد: گمرک نواندیش و تحول‌خواه، استفاده از تجربیات مدیریتی میدانی گمرک در مقیاس گسترده و بکارگیری فناوری‌های نو در جهت مقابله با فساد از جمله این تغییرات است.

وی افزود: همچنین حرکت به سمت گمرک مدرن و هوشمند، اجرای گمرک همراه و طرح استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه ایکس‌ری از دیگر برنامه‌های وزارت اقتصاد در حوزه گمرک است.

وزیر اقتصاد ادامه داد: قاچاق مقوله‌ای است که باید به صورت گوناگون با آن مقابله کرده و در وضعیت فعلی، گمرکات نیز به طور جدی با این موضوع برخورد می‌کنند.

دژپسند تاکید کرد: لازم است گمرک و اموال تملیکی یک برنامه جدی جهت هماهنگی‌های بیشتر داشته باشند.

وی تصریح کرد: علاوه بر اعزام بازرس جهت بررسی فرآیندها به گمرکات کشور از سوی وزارت اقتصاد، من نیز شخصا به گمرکات مراجعه و از نزدیک در جریان روند کارها قرار می‌گیرم.

وزیر اقتصاد در رابطه با موضوع ترخیص خودرو توضیح داد: بخشی از خودروها از حیطه قوه مجریه خارج شده و به اجبار ترخیص را متوقف کردیم تا از مراجع قضایی دستور بگیریم.

وی در رابطه با مساله رسوب کالا در گمرک بیان کرد: تا پیش از اظهار به گمرک، آنچه که در بنادر و پایانه‌ها وجود دارد، موجودی نام دارد.

دژپسند گفت: در مورد رسوب کالاهای اساسی مهم این است که سلامت همه ما در گرو بررسی دقیق کالاها از نظر استانداردهای لازم است.