پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۳۴۹۹
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
امروز «وتجارت»، «خساپا»، «خودرو» پربیننده‌‌ترین نمادهای بورسی بودند.

به گزارش بورس نیوز، شاخص بورس تهران با کاهش ۵۳۶ واحدی به کانال ۲۴۸ هزار واحد بازگشت، شاخص هم‌وزن با ۱۱۳ واحد افزایش به عدد ۶۱ هزار و ۴۳۰ واحد رسید و شاخص بازار اول در کانال ۱۸۴ هزار واحدی ایستاد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۴۹۱ هزار و ۳۵۱ واحد را ثبت کرد. همچنین آیفکس با افزایش ۳ واحدی به عدد ۳ هزار و ۲۲۲ واحد رسید.

امروز با دست به دست شدن بیش از ۴ میلیارد و ۴۴۸ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۳۰۲ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۱۷۰۰ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای «وامید»، «کچاد» و «شیراز» به ترتیب با ۲۱۴، ۱۵۲ و ۴۷ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای «فولاد»، «همراه» و «شبندر» به ترتیب با ۱۱۰، ۱۰۶ و ۱۰۴ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز «وتجارت»، «خساپا»، «خودرو» پربیننده‌‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، صنایع شیمیایی برترین گروه صنعت شد و خودرو و فلزات اساسی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

گفتنی است، امروز تعادل عرضه‌ و تقاضا حاکی از روز متعادل بورس تهران بود و کاهش متعادل شاخص، روز ۱۷۰۰ میلیاردی تومانی بورس تهران را رقم زد.