پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۴۵۰۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس:
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس گفت: نباید با اظهارنظر درباره جزییاتی که صحت آن مشخص نیست، در بازار، به خصوص بازار ارز التهاب ایجاد کرد.

به گزارش بورس نیوز، مهرداد بائوج لاهوتی، با اشاره به انتشار برخی جزییات لایحه بودجه سال 98، اظهار کرد: در باره لایحه بودجه سال 98 اخبار رسمی وجود ندارد هرچه گفته می‌شود اخبار غیر رسمی و تایید نشده از سوی دولت است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: بنابراین نباید با اظهارنظر درباره جزییاتی که صحت آن مشخص نیست، در بازار، به خصوص بازار ارز التهاب ایجاد کرد.

اخبار غیر رسمی به روند کاهشی قیمت‌ها ضربه می‌زند

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم با اشاره به روند کاهشی نرخ دلار، تاکید کرد: در حال حاضر دلار روند کاهشی به خود گرفته است و در واقع سیر مثبتی را طی می‌کند و به قیمت واقعی خود می‌رسد، بنابراین نباید با اعلام ارقام که حدس و گمان است، به این روند کاهشی ضربه وارد کرد.

وی در خصوص نرخ دلار در سال 98 بیان کرد: با این حال انتظار می‌رود دولت نرخی را برای دلار اعلام کند که به سیر نزولی قیمت ارز کمک کندو باعث التهاب مجدد در بازار نشود.

لاهوتی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به ارائه لایحه بودجه سال 98 از سوی دولت به مجلس گفت: دولت با بودجه‌ای که ارائه می‌دهد، می‌تواند هم باعث التهاب مجدد در بازار شود و هم می‌تواند تاثیر مثبت بر بازار بگذارد تا روند نزولی تا رسیدن به نرخ واقعی ادامه پیدا کند.

نرخ دلار منطقی باشد

این نماینده مجلس با تاکید براینکه نرخ دلار در سال آینده باید منطقی باشد، بیان کرد: امسال براساس شرایط پیش آمده و اعمال تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران شاهد التهاب در بازار و جهش ناگهانی نرخ دلار در بازار بوده‌ایم، که علت اصلی آن تاثیر روانی بود، بنابراین باید از تاثیر روانی بر اقتصاد کشور مراقبت کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس گفت: از دولتمردان انتظار می‌رود که با اعلام اخبار غیر رسمی و پیش بینی‌هایی که در حد حدس و گمان است، آرامش بازار بر هم نزنند، در برهه‌هایی از زمان شاهد بودیم صحبت‌های دوگانه و ناهماهنگی مسئولان بر تلاطم بازار دامن زد.